W “Aktualnościach” postaram się komentować najważniejsze wydarzenia oraz decyzje podejmowane w naszej Spółdzielni.

Uwaga!

3 lipca 2023 roku złożyłem wniosek o przygotowanie dla mnie kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem protokołu z Walnego Zgromadzenia Członków SM „Zrzeszeni” w Poznaniu, które odbyło się 30 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 6 na osiedlu Rusa 56 w Poznaniu.

Dzisiaj, tj. 2 sierpnia 2023 roku, po miesięcznym oczekiwaniu wreszcie otrzymałem protokół z Walnego Zgromadzenia.
Na mojej stronie internetowej będą Państwo na bieżąco informowani o pozwie i procesie sądowym, w związku z wydarzeniami na ostatnim Walnym Zgromadzeniu. To będzie prawdopodobnie pierwsza sprawa w naszej Spółdzielni z powództwa członka spółdzielni o stwierdzenie nieważności uchwał Walnego Zgromadzenia.
Uważam, że po ostatnim Walnym możemy mówić o wielkim skandalu…

Wkrótce opublikuję więcej informacji.

Ważny komunikat

Szanowni Członkowie naszej Spółdzielni,

uprzejmie informuję, że dzisiaj, tj. 15 czerwca 2023 roku, w sekretariacie Spółdzielni złożyłem wniosek i projekty uchwał poparte podpisami Członków Spółdzielni:

  • wniosek o odwołanie Członków Rady Nadzorczej i wpisanie do porządku obrad Walnego Zgromadzenia wyborów nowego składu Rady na trwającą obecnie kadencję, w liczbie 5 Członków – zgodnie z treścią zaktualizowanego Statutu Spółdzielni,

  • projekty uchwał w sprawie odwołania poszczególnych Członków Rady.

Akcja składania podpisów trwała krótko, bowiem bardzo szybko zostały zebrane podpisy w większej liczbie, niż są wymagane pod projektami uchwał.
Przepraszam, że nie czekałem już na Członków Spółdzielni informujących o chęci złożenie kolejnych podpisów. Wniosek z projektami uchwał musiałem na czas złożyć w siedzibie Spółdzielni, a ilość podpisów była już wystarczająca.
Teraz wszystkich Członków Spółdzielni chętnych do wyrażenia swojego rozczarowania i ogólnego zniesmaczenia działaniami obecnej Rady Nadzorczej, serdecznie zapraszam na Walne Zgromadzenie, gdzie odbędzie się głosowanie.

Już od pewnego czasu, od niektórych Członków Rady dochodzą sygnały o chęci, czy rozważaniu rezygnacji, a nawet potrzebie odwołania całej Rady. Próbują, ale nie odchodzą, zatem koniecznie musimy w tym pomóc.

Opinia:
Uważam, że najdelikatniejszym określeniem oceniającym działania obecnej Rady Nadzorczej jest słowo “blamaż”. Niestety, tak słabej Rady jeszcze nie mieliśmy. To smutna prawda. Na szczęście, już z samej Rady słychać głosy, że “Rada powinna być odwołana”.
Największym problemem jednak jest to, że właśnie ta Rada wybrała nam Członka Zarządu, a teraz wybierze  jeszcze Prezesa Spółdzielni. To jakiś koszmar!
Już wkrótce zapraszam do przeczytania: „Poczet Prezesów naszych

Uwaga! Uwaga! Uwaga!

Członku Spółdzielni, szczególnie teraz bądź bardzo czujny!

Zainteresuj się sprawą obsadzania stanowisk w Zarządzie Spółdzielni!


Członkowie Zarządu są naszymi Pracownikami, a MY – Członkowie Spółdzielni, jak pokazało ostatnie Walne Zgromadzenie, jesteśmy wymagającym i dociekliwym PRACODAWCĄ.