Korespondencja z Radą Nadzorczą

Pisma, odpowiedzi, komentarze

OPINIA:

Uważam, że najdelikatniejszym określeniem oceniającym działania obecnej Rady Nadzorczej jest słowo “blamaż”. Niestety, tak słabej Rady jeszcze nie mieliśmy. To smutna prawda. Na szczęście, już z samej Rady słychać głosy, że “Rada powinna być odwołana”.
Największym problemem jednak jest to, że właśnie ta Rada wybrała nam Członka Zarządu, a teraz wybierze  jeszcze Prezesa Spółdzielni. To jakiś koszmar!
Już wkrótce zapraszam do przeczytania: „Poczet Prezesów naszych

Szanowni Członkowie Spółdzielni,

uprzejmie informują, że 11 maja 2023 roku o godz. 23:23 przesłałem na adres e-mail Rady Nadzorczej skargę na Zarząd Spółdzielni (do pobrania poniżej), ponieważ nie otrzymałem na czas odpowiedzi na złożony wniosek. Wprawdzie Zarząd Spółdzielni zdążył niedawno odpowiedzieć na mój wniosek, jednak uczynił to już po terminie i odmówił mi dostępu do dokumentacji. Czekam na wyjaśnienia Rady Nadzorczej, poniżej odliczany jest czas do końca dnia, w którym powinienem uzyskać odpowiedź. Na udzielenie odpowiedzi Rada Nadzorcza ma 2 tygodnie.

4 czerwca 2023 roku na moją skrzynkę e-mail wpłynęła poniższa odpowiedź:

“Szanowny Panie Tomaszu,

obecny Prezes p.o. pan Tomasz Szymański dopiero po odejściu pani Prezes z pracy otrzymał pana pismo. Pani Prezes nie przekazała pisma panu Szymańskiemu, a jak się teraz dowiedzieliśmy również nie odpowiedziała. Pan Szymański odpowiedział z opóźnieniem na pana zapytanie, za zwłokę przepraszam.

 pozdrawiam
Andrzej Nowak”

28 kwietnia 2023 roku, w sekretariacie Spółdzielni zostało złożone moje sprostowanie do protokołu z posiedzenia Rady Nadzorczej SM „Zrzeszenie” z dnia 11 kwietnia 2023 roku. Spisałem sprostowanie, ponieważ z przykrością stwierdziłem, że ww. protokole, również mi – zaproszonemu na posiedzenie gościowi – przypisano wypowiedzi, które zostały przeinaczone, albo zaprezentowane w sposób nieprecyzyjny, dalece odbiegający od rzeczywistości.

Otrzymałem już odpowiedź od Pani Sekretarz:

Szanowny Panie Tomaszu, dziękuję za zabranie stanowiska w sprawie. Przepraszam że protokół do Pana nie dotarł wcześniej, rozsyłam je stricte do Członków RN. Pana sprostowanie zostanie opublikowane na stronie internetowej spółdzielni w najszybszym możliwym terminie. Z poważaniem, Katarzyna Słuchocka

Marzec 2023

Uprzejmie informuję, że 6 marca 2023 roku przesłałem na adres e-mail Rady Nadzorczej załączone poniżej pismo.

Powyższa publikacja korespondencji ma na celu umożliwienie każdemu Członkowi Spółdzielni zapoznania się ze stanowiskiem Rady Nadzorczej w sprawie tak ważnej, jak obsadzanie stanowisk kierowniczych naszej Spółdzielni.